Skip to content

Medikal Estetik

Medikal Estetik

Mezoterapi

1) Kolajen Aşısı
Kolajen bağ dokusunun temel proteinidir. Kolajen aşısı ise, cilde yeniden elastikiyetini ve parlaklığını kazandırmak, kırışıklıkları gidermek için yapılan medikal bir uygulamadır. Bu uygulama ile cildimizdeki fibroblast dediğimiz hücreler uyarılarak vücudun kolajen üretimi tetiklenir.
Seanslar halinde vücutta ihtiyaç duyulan bölgelere yapılan kolajen aşısı;
-Yüz ve vücutta yenilenme
-Cilt elastikiyetinin artırılması
-Cilt yaşlanma belirtilerinin ve kırışıklıklarının azaltılması
-Yara ve akne izlerinin tedavisi
-Karın ve kalça sıkılaştırma
-Dermis ve bağ dokusunun yenilenmesi
-Boyun, dekolte ve göğüslerdeki elastikiyet kaybının düzeltilmesi
-Üst kol ve bacaklarda sıkılaştırma gibi durumlarda kullanılarak cildi onarır ve cildin doğal görünüme kavuşmasını sağlar.

2) Somon DNA
Somon balığı spermi ve hyaluronik asitten yapılmış X-DNA diye bilinen bir güzellik ve gençleşme uygulamasıdır. Polinükleotidler vasıtasıyla ciltte yeni hücreler üretilir. 20 gün aralarla yapılan 3 seans 1-2 yıl etkili olmaktadır. Mikro iğneleme denilen dermapen uygulaması ile birlikte de yapılabilir. Stres, menopoz, kötü yaşam koşulları, sigara, alkol, düzensiz ilaç kullanımına bağlı soluk ciltlerin canlanmasında özellikle etkilidir. Gözaltı morlukları ve sivilcelerin tedavisinde de kullanılmaktadır. serumun içinde ayrıca Glicine, L proline, L Lysine, L Leusin gibi temel amino asitler de bulunur.

3) H 100 Gençlik Aşısı
Yüz ile birlikte el üstü, boyun ve dekoltesinde kullandığımız bir mezoterapi yöntemidir. Uygulama sıklığı cildin yaşına göre farklılık gösterir. İçinde hyaluronik asit, mannitol, prokollajen peptid, dmae, organik silika, vitaminler ve bir çok amino asit bulunması nedeniyle çok yönlü etkiye sahip bir üründür.
-Genç ciltler: 2 Seans (14 – 21 gün arayla)
-Orta yaşlı ciltler: 2-3 Seans (14 – 21 gün arayla)
-Yıpranmış ciltler: 3-5 Seans (07 – 14 gün arayla)

4) NCTF Paris Işıltısı
Özellikle kış aylarında yapılması uygun olan bir mezoterapi uygulamasıdır. Hücre yenileme tedavisi olarak da bilinir. Hekimler arasında bilinen adı NCTF 135 HA yani New Cellular Treatment Factor ve Hyaluronik Asittir. Bir Fransız hekim tarafından 1978 yılında geliştirilmiştir ve içeriğinde 59 ayrı madde bulunmaktadır.
5 gün arayla 4 kez yapılmasını öneriyoruz. Cildin elastikiyetini yeniden kazandırması, güneş lekelerini gidermesi, cilt rejuvenasyonu, tazelik vermesi ve nemlendirmesi önemli avantajlarıdır.

5) Biyolojik Lifting Aşısı (Innea Aqua)
İçindeki trehaloz nedeniyle klasik mezoterapi etkilerinin yanısıra biyolojik lifting etkisi de yaratmaktadır. Trehaloz, çöldeki bitkilerin bir damla su ile aylarca yaşamasını sağlayan bir ilginç bir disakkarid. Ciltte sadece 6 noktaya uygulanması nedeniyle acısız ve kısa süren bir işlemdir. Bir ay arayla 2-3 kez uygulanması yeterli olmaktadır.

HiFu (Ultrasonla Cilt Gençleştirme)

– Bazılarımız iğneden hoşlanmaz. Etkili bir lifting için farklı estetik uygulamalar ister.
– HI FU tip insanlar için etkili bir çözümdür. İğne kullanılmaz, herhangi bir ilaç zerkedilmez cilde.
– Aynı Jinekologların gebe muayenesinde yaptığı gibi ilgili bölgeye jel sürülerek ultrason uygulanır. Açık yazılışı High Intensity Focused Ultrasound: Yani Yüksek Yoğunluklu Odaklanmış Ultrason dalgaları ile cilde lifting etkisi kazandırma. Ayrıca kolajen oluşumunu uyarır.
– Yüz, boyun ve dekolte dışında bacak ve kollarda da uygulanabilir.
– Bir seans 40 dk kadar sürer ve tek seans yeterlidir. Etkisi optimal olarak 1-2 ay içinde oluşur. Hasta seans sonrası normal yaşantısına devam eder. Uygulama sonrası 1-2 gün aşırı güneşten korunma önerilir.

Daha fazla bilgi için lütfen arayınız.

Lipoliz

Özellikle göbek bölgesindeki yağlanma lokal bir olay değil, genel metabolizma sisteminin bir sonucudur. Estetik sorunlara yol açan bu problemi hem fonksiyonel beslenme kürleri ve hem de lokal enjeksiyonlarla tedavi ediyoruz. Lipolizin etkili olduğu diğer iki bölge ise kol sarkması ve gıdı.

Selülit Tedavisi

Portakal kabuğu görüntüsü, yani selülit, derinin altında biriken ve genişleyen yağ hücreleri ile septa adı verilen lifli bantların cildi çekiştirmesiyle ortaya çıkar. Kliniğimizde lokal ozon enjeksiyonu, fonksiyonel beslenme ve mezoterapi yöntemleri ile size yardımcı oluyoruz

Botox Tedavileri

Botox (botulinum toksin) kırışıkların giderilmesi gibi mediko-estetik uygulamalar dışında farklı endikasyonlarda da kullanılmaktadır.

Terleme Botoxu
Özellikle koltuk altı, el içi ve ayak terlemesinde botox uygulaması çok yaygın bir uygulamadır. Yaklaşık 45 dakika sürer ve istenmeyen ter kokularından 6-8 ay kurtulmanızı sağlar.

Migren Botoxu
Kafa üzerindeki yüzeyel kaslara ve akupunktur noktalarına uygulanan bir botox yöntemidir.

Diş Sıkma Botoxu
Büyük çiğneme kası masseter üzerine tek doz botox enjeksiyonu yöntemidir.

Mezobotox
Adından da anlaşıldığı üzere estetik bir uygulamadır. belli oranlarda mezoterapi ürünleri ile botulinum toksin karıştırılarak cilde yapılan minik enjeksiyonlardır. Ciltte lifting ve gençleştirme etkisi birlikte görülür.

PRP

Kanımızın komponentlerinden biri olan plazma bir çok protein içerir. Bunların çoğu doku iyileşmesinde fonksiyonu olan maddelerdir. Fikir şudur: Eğer bu maddeleri plazmadan ayırıp problem olan bölgeye enjekte edersek iyileşmeyi hızlandırırız. Dolayısı muayene ortamında santrifüj yöntemi ile elde edilen plazma eklem yaralanmalarında, eklem ağrılarında, bağ dokusu ezilmelerinde kullanılmaktadır. Bunun dışında, elbette ciltteki estetik problemlerin giderilmesinde ve kolajen uyarımı ile gençleşmede de etkili bir yöntemdir.

Saç PRP terapisi ise, hastadan alınan PRP’nin saçlı deriye uygulanmasından ibarettir. Kişinin kendi kanı ve organik moleküllerinden elde edildiği için tamamen doğal bir yöntemdir.

Biz Sizi Arayalım